Oblężenie Malborka
To największy Festiwal Kultury Średniowiecznej w Polsce, trzydniowa impreza odbywająca się corocznie w drugiej połowie lipca. Przyciąga do miasta rzesze turystów, którzy wśród średniowiecznych rycerzy, dworzan, rzemieślników i kucharzy odbywają podróż do przeszłości. Kulminacyjnym momentem jest nocna inscenizacja bitwy, która miała miejsce w 1410, na Wałach von Plauena.
Magic Malbork
Impreza odbywająca się w miesiącu sierpniu, kiedy to Malbork staje się magiczną sceną, gdzie rozgrywają się pokazy sztuki tanecznej i akrobatyki, muzyki na żywo, ognia i lasera. Głównym punktem jest wieczorny spektakl na Wałach von Plauena, który łączy ze sobą różne formy sztuki : akrobacje, muzykę, taniec, światło.
Park linowy
Park linowy - wywodzący się z Francji najlepszy sposób spędzenia wolnego czasu na specjalnie przygotowanym terenie. Zabawa gwarantowana dla dzieci jak i dorosłych. Bez obaw każdy może spróbować i korzystać bez ograniczeń zapewniając sobie przy tym niezapomniane wrażenia, wysiłek i adrenalinę.

www.jumpypark.pl
Plac miejski z fontanną
Pokazy fontanny – Centrum miasta – deptak przy ul. Kościuszki. Pokazy Muzyczne oraz ze światłami (czas trwania ok. 30 min) – codziennie o godzinie 21:00.
Pomnik Króla Jagiellończyka
W październiku 2010 roku na deptaku miejskim w Malborku stanął wykonany z brązu Pomnik Króla Kazimierza Jagiellończyka.

Pomnik polskiego króla, który w czerwcu 1457 roku swoim triumfalnym wjazdem do Malborka rozpoczął tu, trwające 315 lat, tzw. czasy polskie, ma przypominać wszystkim o polskiej historii naszego miasta. Pomnik mierzy 348 cm wysokości i jest w całości wykonany z brązu.
Miniatura Zamku w Malborku
Miniatura Zamku w Malborku (w skali 1:30) – to propozycja obejrzenia warowni jakby z lotu ptaka. Wieża zameczku sięga 2 metrów wysokości. Całość jest zbudowana z niemal miliona miniaturowych, specjalnie wypalanych cegiełek i zajmuje powierzchnię ponad 50 m2. Można ją zobaczyć niedaleko prawdziwych murów, przy Placu Miejskim, tuż obok przystanku turystycznego dla autokarów, ul. Piłsudskiego.
Dino Park
Pierwszy na Pomorzu Park Ruchomych Dinozaurów gwarantujący wspaniałą zabawę dla każdego. Powierzchnia 4,5 hektarowego parku mieści różne atrakcje, m.in.: ścieżkę edukacyjną, muzeum skamieniałości, kino 5D, sklep z upominkami, kraina zabaw.

www.dinopark.malbork.pl
Zobacz więcej atrakcji i zabytków w Malborku:
Atrakcje | Zabytki
Projektowanie stron internetowych Malbork